Jdi na obsah Jdi na menu
 


Parson

19. 5. 2006

Obrazek

Skupina Parson výrazně ovlivňovala dění v naší vesničce v první polovině 90.let (vznikla v únoru roku 1993). Libý zvuk jejich nástrojů se nesl okolím, pokud zkoušeli na zahradě jednoho člena, především pak ale při vystoupeních na hřišti, uprostřed návsi - pod lípou nebo v hospodě. Hlavní zkušebnu a tvůrčí prostředí však měli na chatě basisty v nedaleké osadě Hološiny. Parson založil klávesista  - krotitel hammondek a zdejší rodák - Josef Beneš (ex Klaxon,později třeba i ve skupině Red Baron)Obrazek. Ze svého posledního působení ve skupině Mery přivedl sebou i legendárního bubeníka Jardu Slavíčka (ex Hever,Tarakan)Obrazek, který byl zakrátko vystřídán školeným hráčem Martinem Melničenkem (nyní Fešáci, Cadillac). Na kytaru se přidala hvězda pražského metalového Autogenu - Milan Krištof Obrazek(nyní Taxmeni), jehož brácha - Martin (ex manažer populárních Votchí) se staral o zvuk. Na basu se objevuje talentovaný benjamínek - Pepa Mandík (ex Motor),Obrazek který dnes krotí tlusté struny v různých kutnohorských skupinách (Free Time).Obrazek Klíčovým mužem byl zpěvák Ondřej Droppa (ex Soho), který se musel v repertoáru Parsonu popasovat s takovými velikány, jako Robert Plant (Stairway To Heaven), Ian Gillan (Child In Time), Ronnie James Dio (Stargazer) nebo David Coverdale (Mistreated). Při poslechu jeho hlasu by i porota v Superstar strnula v němém úžasu.Obrazek Skupina se s vervou pustila do práce a připravila program se samou klasikou hard rocku. Mohli jsme slýchat krom už výše zmíněných skladeb kusy od Deep Purple (např.Smoke On The Water, Demon´s Eye), Whitesnake (př.Don´t Break My Heart Again, Medicine Man),Rainbow (Starstruck),Black Sabbath (Iron Man,Paranoid) nebo třeba Mr.Crowley od Ozzyho, kde si Milan v sóle nic nezadal s originálem Randy Rhodese.Obrazek Kvalitu provedení by jim dnes záviděla většina revivalových souborů. Něco málo písní si napsali sami. Při lepší propagaci by jistě ze všech byly velké hity.Obrovský talent kapely odhaluje demáček z roku 1994. Bohužel hráli jen po klubech a zábavách, lidí moc nechodilo a protože každý se musí nějak živit, ukončili svou činnost v roce 1995. Od té doby se stále hovoří o obnovení. Jistě by to rozčeřilo stojaté vody kutnohorského bigbítu. V minulosti jsme s nimi zažili krásné časy, neboť to jsou nejen výborní muzikanti, ale i moc fajn lidi. Hospody v okolí (zejména ta u Pepíčka Fuxy v Újezdci) by mohly vyprávět takže ... PARSON Forever!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Diskografie

Just Another Rock´n´roll Band (1994)

stáhnout demo MP3

1. Intro
2. Baby zapomeň
3. Vločka
4. Černovláska
5. Ranní jam
6. Ztracený klíč
7. Prázdné zrcadlo
8. Outro
9. Bonus /Smoke On The Water/
10. Práce nehrozí
11. Sex je byznys
12. Ranní jam II

 

V roce 1993 se v Petrovické hospodě odehrálo vystoupení, které se podařilo nahrát na stařičký kazeťák. Kvalita záznamu není nejlepší, stejně jako hudební výkony, avšak jedná se o dobový záznam včetně atmosféry mezi fanoušky. Jak to tehdy vypadalo, si můžete stáhnout zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sestava

(Pepa M., 27. 9. 2007 8:49)

Takřka na 100% se domnívám,že kompletní nebudeme.Kdo ví,jestli vůbec někoho seženeme místo těch,co do toho nepůjdou.Pepu B. už jsem sehnal,ale nevyjádřil se.Budu muset jet za ním do Pardubic,neodpověděl mi vůbec,prej ať přijedu na čaj,víc jsem z něj nedostal:o( Milan mi hned řekl,ať si najdem alternistu,že nemá o víkendech čas:o(
No a Márty je v Rakousku a tel.nebere.Tak babo raď!

sestava

(Aleš, 27. 9. 2007 8:23)

Budu trošku oponovat. Muzika je samozřejmě důležitá, ale je k tomu nutná i tradice. Aby se zvuk Parsonu přiblížil tomu ze začátku 90.let, měla by být i sestava co nejbližší té skoropůvodní. Domnívám se, že bez Pepika Beneše a částečně i bez Milana a Martina (případně Jardy Slavíčka) by to už nebylo to pravé. Bez nich by to byl jen Parson revival. :-) No aspoň to....
Pepo,když se ti to nepovede, mohu se Pepika pokusit sehnat, i když to není jednoduché...

kontakt

(bzuk a ťuk, 26. 9. 2007 14:15)

No sláva! To jsem sám rád....

kontakt

(Pepa M., 26. 9. 2007 12:19)

Jóó´,funguje,tak se s ním snad domluvím:o)Díky

Pepa

(bzuk a ťuk, 25. 9. 2007 18:20)

Tak se mi podařilo sehnat ještě jedno číslo - zkus 777 601 722 snad bude fungovat...

Pepa

(bzuk a ťuk, 25. 9. 2007 14:22)

No zkusím rozhodit sítě a ten mobil sehnat... nejlepší by bylo zeptat se Jarmily, ale co je doma s bráchou už jí nevídám....

huraaaa

(moses, 25. 9. 2007 13:25)

No vida, ledy se zacinaji hybat a snad se i pohnou. Ja si taky myslim, ze hlavni je muzika a jestli bude 100%komplet puvodni sestava az tak dulezite neni (i kdyz by to bylo fajn:).

re:

(Pepa M., 25. 9. 2007 12:42)

Tak tenhle mobil mám taky a je nedostupný:o(I tak díky.

kdo je zvědavej bude brzo starej...

(bzuk a ťuk, 25. 9. 2007 8:48)

Tak jsem se radši přesvědčil, ale chlap.... nějakej mobil na Pepu mám, ale nevím, jestli je ještě funkční, zeptám se na novej... ten starej co mám, tak je 607 527 137 Zkus to a uvidíš, ale sehnat ho je kumšt....;-)

re: známost

(Pepa M., 24. 9. 2007 22:11)

Muž či žena?:o)))Jsem asi moc zvědavej co:o)
Jinak sháním mobil na Pepu Beneše,jestli někdo máte pošlete

známost

(bzuk a ťuk, 24. 9. 2007 17:06)

Když tak rozhodně TĚ a myslím že neznáš.... Nemůžeš znát každého kdo chodil na Motor, nebo na Parson a stál pod pódiem... Ale pokud to klapne, určitě se poznáme, přihlásím se...;-)

bzuk a ťuk

(Pepa M., 24. 9. 2007 7:48)

znám tě(vás)??:o)))

Comeback

(bzuk a ťuk, 23. 9. 2007 18:27)

Proč by to mělo vadit? Důležitá je muzika ne? Pepa je těžko k sehnání, ale určitě by do toho šel...

Parson

(Pepa M., 22. 9. 2007 19:56)

Tak s Ondrou do toho jdem,Milan částečně,chce aby měl alternistu,o jednom bych věděl a navrhnu mu to.Je to kytarista s Free Time,doufám,že to vezme.Pepu B.jsem ještě nesehnal a Márty to taky nebere.Je tedy možné,že nakonec tam z původní sestavy budeme akorát já a Ondra.Co vy na to?Pokud by vám to vadilo,tak nemá asi cenu se o něco pokoušet.
http://bandzone.cz/fan/joemandy

stahování

(Aleš, 21. 9. 2007 11:34)

Ještě něco. Vidím,že celkem 12 lidí zatím stáhlo to demo. Mezi nima je určitě většina novejch fanoušků, protože ti starý už to měli dávno doma. Už kvůli nim by stálo za to se pokusit o nějakej comeback. :-)

obnovení

(Aleš, 21. 9. 2007 11:25)

Hezky se nám tu rozjíždí diskuze. Taky se přidám.Přimlouval bych se za obnovení Parsonu,alespoň na nějaké jednorázové akce. Byla to nejlepší revivalová kapela se zárodky vlastního repertoáru,jakou jsem kdy zažil. Slyšet znovu naživo Vločku nebo Ztracenej klíč , o převzatých peckách ani nemluvě, by bylo super. Tak pánové! Nemyslíte,že už nazrála doba to dát zas dohromady?!!!!!

horolezec

(Ondra, 20. 9. 2007 21:19)

Ahoj tady Ondra! Zpěvák. Já do toho jdu na 100%. Problém je v Mártym,ten má ted jiný zájmy. Leze po skalách v Rakousku a Country ho dobře živí. Tak proč by se zahazoval s minulostí. Vždycky šel za lepším. I kdyby to byla dechovka,kde ho budou královsky platit,tak tam jde!!!Beneš kontra Krištof - Problém! Nevím!? Ale Pepčo mi do toho jdem ne!? Ondra

Re Parson

(bzuk a ťuk podruhé, 19. 9. 2007 21:01)

No stačí se zeptat, ale myslím, že Pepa si rád zahraje... ;-)

re Parson

(Pepa bass, 19. 9. 2007 9:24)

Milan není problém,ale nevím co Márty a Beneš..

Re Parson

(bzuk aˇťuk, 18. 9. 2007 12:25)

No to už je polovina! Pepa by si určitě také vrznul, tak zbývá jen přesvědčit Milana,že hard rock je lepší než country...;-)